Služby

Preventívna medicína

U nás na klinike dbáme na prevenciu. Majiteľovi vie ušetriť nemalé finančné prostriedky. Jej súčasťou sú preventívne prehliadky, ktoré vykonávame pravidelne počas každoročnej vakcinácie, ale aj v iných termínoch po dohode s vyšetrujúcim lekárom. Vakcíny doporučujeme podľa epizootologickej situácie a nepovinné vakcíny podľa životného štýlu zvieratka na mieru. Vakcinácia proti besnote je podľa slovenskej legislatívy u mäsožravých druhov zvierat povinná. Pravidelným odčervovaním taktiež chránime pacientov pred vonkajšími a vnútornými parazitmi, ktoré môžu byť aj vektormi nebezpečných a tažšie diagnostikovateľných ochorení ako borelióza, babezióza, srdcové a pľúcne červy, atď. Taktiež týmto zabraňujeme zoonotickému presnosu na človeka!

Poskytujeme ďalšie služby ako povinné čipovanie, zakladanie PET pasov a potvrdenia pri vycestovaní, preventívne koprologické vyšetrenia a iné. V prípade záujmu skonzultujeme poistenie na mieru pre vašeho miláčika.

Interná medicína

Vykonávame klinické vyšetrenia a diagnostiku ochorení, hematologické a biochemické vyšetrenia, vyšetrenie moču, odbery vzoriek, mikroskopické vyšetrenia, cytológiu, histopatológiu. Väčšinu vyšetrení dokážeme spraviť v našom laboratóriu na počkanie, určité špecifické vyšetrenia je potrebné odosielať do certifikovaných laboratórií v rámci, ale aj mimo SR, ktoré vám radi zabezpečíme.

Ultrasonografické vyšetrenia

Ultrasonografické vyšetrenia brušnej, hrudnej dutiny a srdca pri diagnostikovaní ochorení sú nápomocné techniky, či už v akútnej medicíne, alebo aj pri diagnostike chronických chorôb vnútorných orgánov, ako napríklad pankreatitída, ochorenia obličiek, sleziny, pečene, maternice, nádorové ochorenia, vnútorné krvácania do brušnej dutiny alebo hrudníka. Ochorenia srdca vyžadujú špeciálne merania – na to slúži kardiologická ultrasonografická sonda, ktorou sa dokážeme na srdiečko pozrieť detailnejšie a upresniť diagnostiku srdcových ochorení. Medzi naše obľúbené tiež patria sonografické vyšetrenia pri diagnostike gravidity u mačiek a sučiek.

rontgen

Röntgenologické vyšetrenia

Slúžia na diagnostiku nielen zlomenín, ale aj mnohých iných ochorení pľúcneho poľa, srdca, patologických výpotkov v hrudníku, ale aj v brušnej dutine. Diagnostika a potvrdenie ingescie cudzích telies, močových kameňov, vrátane preventívnych vyšetrení kĺbov (bez certifikovaného posúdenia) a iné. USG a RTG vyšetrenia sa mnohokrát používajú v náväznosti jedno na druhé.

chirurgia

Chirurgické zákroky

Preventívna chirurgia zahrňuje kastrácie a sterilizácie psov, mačiek a malých hlodavcov. Inhalačná anestézia a monitoring životných funkcií – pulzný oxymeter, EKG, meranie krvého tlaku a telesnej teploty sú taktiež neoddeliteľnou súčasťou monitoringu pacienta a tým kvalitnej a bezpečnej chirurgie. Táto najšetrnejšia anestézia nám po dôslednom klinickom vyšetrení, vrátane vyšetrení krvi a röntgenologickom vyšetrení (predoperačné vyšetrenia) umožňuje zákroky aj u geriatrických a kriticky chorých pacientov, ale samozrejme aj u zdravých jedincov. Inhalačná anestézia sa doporučuje pri chirurgických zákrokoch brachycefalických plememien psov (buldog, buldoček, mops,…).

Vykonávame:

 • Sterilizácie, hernie, odstraňovanie hrčiek a nádorov.
 • Operácie gastrointestinálnej sústavy – torzie, gastropexie, colonopexie, chirurgické odstraňovanie cudzích telies.
 • Operácie močového aparátu – močové kamene, nádory.
 • Operáce sleziny – torzie, splenektomie, nádory.
 • Operácie očí – entropia, ektropia, operácie harderových žliaz, rohovkových vredov.
 • Operácie brachycefalického syndrómu – predĺžené mäkké podnebie, nozdry.
 • Operácie pohlavného aparátu – nádory, pyometry, prolaps pošvy, cisárske rezy, operácie mliečnej žľazy – nádory.
 • Rekonštrukcie rán a operácie kože a kožných útvarov.
 • Vykonávame základnú ortopédiu (ako amputácie), konzultácie a doporučenia cez našu kliniku priamo ku ortopédovi pri riešení fraktúr a operáciách kolien priamo u nás na klinike, alebo na referenčnom pracovisku.
hospitalizacia

Hospitalizácia pacientov

Nie každé ochorenie je možné liečiť v domácom prostredí. Častokrát pacient vyžaduje pravidelnejšie a častejšie kontroly zdravotného stavu a podávanie liečiv vnútrožilne – a to pri pohotovostných pacientoch v šoku, akútnom zvracaní a profúznych hnačkách a dehydratácii, kolabsových stavoch, pri akútnych alebo chronických obličkových zlyhaniach, akútnej pankreatitíde, intoxikáciách, alebo naprílad po zložitejšom operačnom zákroku. Krátkodobá – denná a dlhodobá – 24 a viac hodinová hospitalizácia nám toto umožňuje. Pacient je takto pod kontinuálnou kontrolou lekára, prijíma potrebnú liečbu a pravidelný monitoring pulzu a tepovej frekvencie, telesnej teploty, auskultácie srdca a pľúcneho poľa, u kritickejších pacientov EKG, monitoring tlaku, odbery vzoriek a podobne.

stomatologia

Stomatológia

Aj našich miláčikov bolia zúbky, aj keď nám to nepovedia. Aj tu dbáme na prevenciu, kontrolujeme chrup rutinne pri klinických vyšetreniach a prehliadkach. V prípade potreby doporučíme čistenie zubov v narkóze vysokofrevenčnou ultrazvukovou čističkou a následným doleštením špeciálnou leštičkou. Každému pacientovi založíme zubnú kartu. Kývajúce sa zúbky extrahujeme, extrakcie môžu byť jednoduché, ale aj zložitejšie chirurgické úkony, vyžadujúce celkovú a lokálnu anestéziu na zabezpečenie tlmenia bolesti a niekedy špeciálnu sutúru rany. Stomatologické úkony vykonávame aj u hlodavcov.

akupunktura

Akupunktúra a elektroakupunktúra

Akupunktúra sa vyvinula zo starodávneho umenia umiestňovania ihiel na špeciálne miesta na tele, aby sa zmiernili bolesti, zlepšila miera zotavenia a zvýšila odolnostť voči chorobám. Čínske a iné východné kultúry ju praktizujú tisíce rokov a môže sa používať na liečbu najrôznejšich chorôb.

Akupunktúrna liečba by mala vždy nasledovať po presnej diagnóze problému a úplnom zhodnotení všetkých možností liečby. V mnohých prípadoch sa akupunktúra najlepšie používa v spojení s konvenčnou medicínou. V niektorých situáciách ju však možno použiť iba ako jedinú liečbu.
Pridanie akupunktúry k liečebnému plánu môže pomôcť znížiť požiadavky pacienta na lieky, ktoré môžu mať nežiadúce vedľajšie účinky. Najdôležitejšie je, že akupunktúra je pri správnom prevádzaní mimoriadne bezpečná a väčšina zvierat ju dobre akceptuje.

pohotovost

Nepretržité pohotovostné služby a telemedicína

Naši pacienti sú náš veterinárny svet. Choroby, úrazy a nešťastné nehody si nevyberajú deň alebo noc, týždeň alebo víkend. Preto sme pre vás neustálne prístupní na našom telefónnom čísle. Vraví sa, že každá dobrá rada je nad zlato, a vždy je lepšie sa radšej spýtať, ako potom ,,banovať,,. Preto neváhajte pri akýchkoľvek zdravotných pochybnostiach nás kontaktovať KEDYKOĽVEK – radi vám poradíme, v prípade potreby vaše zvieratko vyšetríme u nás na klinike, poprípade po dohovore s ordinujúcim lekárom v najnevyhnutnejsích prípadoch vyšetríme u vás doma.

krmivo

Krmivá

Každé plemeno a jedinec vyžaduje inú diétu. Pri výbere vhodhého krmiva poskytujeme konzultácie – výživové poradenstvo, ktoré pomôže majiteľovi ľahšie sa zorientovať a vybrať si to, čo je pre jeho miláčika a jeho, ako majiteľa najvhodnejšie riešenie. Popri tom vykonávame aj pravidelné sledovania hmotnosti a úpravu potravy u obéznejších pacientov. U pacientov s diagnostikovanými ochoreniami doporučujeme špeciálne veterinárne diéty, ktoré pomáhajú udržovať ich priebeh pod kontrolou (ochorenia obličiek, pečene, pankreasu, alergie a mnoho iných). Spolupracujeme so svetovo uznávanou radou krmív Hill´s, ktorá sa radí medzi svetovo najuznávanejšie značky veterinárnych krmív a diét. Objednať si u nás ale môžte celú škálu značiek.
strihanie

Strihanie – Martina Vicianová

Úprave psíkov som sa začala vážnejšie venovať po zakúpení si írskeho vlkodava. Pri Jinger, ktorá so mnou mala trpezlivosť, som sa naučila si psíka výstavne vytrimovať a upraviť podľa štandardu, aby sa páčila mne aj rozhodcom. Táto záľuba ma doviedla k tomu, aby som si urobila kurz v Martine a mohla sa úprave psíkov venovať nie len ako chovateľ, ale aj ako profesionál. Psíky sú úžasné stvorenia, ktoré si zaslúžia starostlivosť, tak prečo im ju nedopriať.

Viac informácií

ine_sluzby

Ďalšie služby

Okrem vyššie spomenutých služieb poskytujeme tiež:

 • Fyzioterapiu v spolupráci s kvalifikovanou veterinárnou odborníčkou MVDr. Barborou Jurášovou.
 • Kremáciu – poskytujeme kremačné služby na základe individuálnych požiadaviek.
 • Pomáhame voľne žijúcim zvieratkám a zabezpečujeme im základné ošetrenia a prevoz do rehabilitačného centra v Zázrivej.
 • Poradenstvo v oblasti spolupráce s cvičiteľmi, zvieracie hotely.

Potrebuje váš domáci miláčik akútne ošetrenie? Neváhajte nás kontaktovať na tel. č. +421 907 999 907. Sme k dispozícii nepretržite 24/7.

Zavolať